info@legopaev.ee


Tere tulemast
KLOTSIMÖLLULE Kolga Koolis 2022!

Eesti suurim LEGO-teemaline üritus ootab osalejaid ja külastajaid juba 6. korda!
Avame uksed 26.02.2022 kell 10.00

KLOTSIMÖLLUNI ON JÄÄNUD

0
0
0
päeva
0
0
tundi
0
0
minutit
0
0
sekundit

MIDA KLOTSIMÖLL ENDAST KUJUTAB?

KLOTSIMÖLL on 26.-27. veebruarini toimuv kogupere üritus, mis on mõeldud kõigile, kes armastavad LEGO klotsidest ehitada. Lapsed saavad osa võtta ehitusvõistlusest, kus esitletakse kodus valminud LEGO-ehitisi ja osavamad ning loomingulisemad meistrid saavad ka uhkeid auhindu. Ehitisi võib üles anda nii üksikvõistlejana kui ka meeskonnana.

Külastajatel on võimalik osaleda erinevatel LEGO-teemalistel kiirvõistlustel ja klotsidest niisama oma rõõmuks ehitada. Lisaks on avatud LEGO-kinoruum ja joonistusnurk. 

Eraldi alal saab vaadata täiskasvanud LEGO-ehitajate loomingut ja kollektsioone. Eelmisel aastal olid meie üritusel ka külalised Lätist - loodame neid näha ka sel korral.

2022. a toimuv KLOTSIMÖLL (varasemalt nimega LEGOPÄEV) on järjekorras juba kuues. Eelmisel korral registreerus võistlusele ligi 70 võistkonda. Ka seekord on "vallutanud" LEGO-ehitised terve koolimaja ja huvilised leiavad endale tegevust ning loomisrõõmu erinevates klassiruumides.

Ehitusvõistlusel osalemine on avatud kõikidele soovijatele, kellel vanust maksimaalselt 17 a. Registreerumist ei maksa siiski viimasele hetkele jätta, sest osalejate arv on piiratud. Registreeruda saab alates 1. jaanuarist siinsamas kodulehel›

PILETID: Lapse pilet maksab 3€ ja täiskasvanule 6€. Perepilet 12€. Pileteid müüakse kohapeal ja need kehtivad mõlemal ürituse päeval.

LEGOPAEVA TEEMAD

LINN

Linnaosa või suurem hoone koos inimestega ja muu juurdekuuluvaga
 

FANTAASIA

Ulme, muinasjutt, unemaailm
 

AJALUGU

Stseen tuntud ajaloosündmusest
 

LOODUS

Taimed, loomad, putukad
 

KUNST

LEGO klotsidest skulptuur või pilt
 

LAUAMÄNG

LEGOdest lauamäng koos nuppude, reeglite jm juurdekuuluvaga
 

FILM/­RAAMAT

Stseen tuntud filmist või raamatust
 

TECHNIC

Liikuvate osadega masin. Kas mootoriga või ilma. Võib olla terviklik sõiduk või ka mingi eriline leiutis.
 

MINU KOGU

Kogud Lego komplekte või minifiguure? Tutvusta oma kollektsiooni.
 

LEGOPÄEV 2019 PILDIGALERII

Rohkem LEGOPÄEVA pilte leiab siit ››

LEGOPÄEV 2018 VÕISTLUSTÖÖDE ÜLESPANEK

KOLGA KOOLIST

Kolga Kool on Kuusalu valla Kolga alevis asuv kaasaegne, uuendustele avatud kool, mis pakub turvalist, loomingulisust ja individuaalsust arendavat õpikeskkonda. Oleme alati oluliseks pidanud meie kooli õpilaste aktiivset osalemist erinevates huvitegevustes nii koolis kui väljaspool kooli. Kolga kooli lõpetaja on motiveeritud, elus hakkama saav, realistliku maailmavaatega ning teisi inimesi ja keskkonda arvestav ja väärtustav isiksus.

Kolga Kool on LAHE MAA KOOL!

 

Kuidas meile tulla?

Tallinnast mööda Peterburi maanteed 50 km Narva suunas, Loksa teeristist vasakule. 3 km pärast näitab teeviit Kolga suunas.

Tartust mööda Piibe maanteed (Jõgeva ja Aravete kaudu), keerata pärast Aravetet Rakvere peale. Edasi läbi Tapa Loobuni ja sealt Peterburi maanteele Tallinna suunas. Loksa teeristist paremale. 3 km pärast näitab teeviit Kolga suunas.

Kolga alevisse sisenedes sõitke otse kuni mõisakompleksi kuuluva külalistemajani, sealt pöörake paremale mäest alla ja sõitke taastatud kivisillani. Varsti pärast silda pöörab asfalttee vasakule, kus männimetsa vahelt juba paistab kooli punane kivikatus.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

 • Millal toon oma töö näitusele?
 • Näitusele tuuakse töö oma transpordiga avapäeva hommikul. Täpsematest kella-aegadest teavitatakse osalejaid mailitsi ennem võistlust.
 • Kas pean registreeruma kui tahame Legopäeva lihtsalt külastada?
 • Külastajad ennast registreerima ei pea, tuleb vaid kohale tulla ja kõigest rõõmu tunda :)
 • Kas Legopäeval võistlemine on tasuline?
 • Kõikide võistlejate jaoks on Legopäeval osalemine tasuta. Üksikvõistleja või meeskonnaga saab tasuta sisse ka üks täiskasvanu.
 • Kui kaua on aega võistlustöö ülespanemiseks?
 • Töö ülespanemiseks on aega 1 tund.
 • Kas saan oma töö varem näituselt ära viia?
 • Kõik näitusele toodud tööd peavad olema üleval näituse lõpuni. Varem eemaldatud võistlustööd hindamisel ei osale.
 • Kui suur on esitluspind?
 • Esitluspinna valib võiskond võistlusele registreerimisel töö eeldatava suuruse järgi. Valmis töö ei tohi ulatuda üle esitluspinna servade. Tööde esitlemiseks antakse võislejale pinnad mõõtudega 50x65 cm või 50x130 cm. Erijuhtudel saab pinda veelgi suurendada aga see vajab eraldi kokkuleppimist korraldajatega.
 • Kes vastutab minu võistlustöö heakorra eest võistluse ajal?
 • Näituse ajal vastutab oma võistlustöö komplektsuse ja heakorra eest võistkond. Seetõttu peaks võistlustöö juures alati olema keegi võistkonnaliige või lapsevanem.
 • Kas võistkonnas võib olla ka rohkem kui 4 liiget?
 • Suurem liikmete arv keelatud ei ole. Kuna auhinnad on võistkonnale siis tuleb suuremal võistkonnal see jagada rohkemate inimeste vahel.
 • Mis on võitjatele auhindadeks?
 • Auhindadeks on LEGO-teemalised kinkekaardid. Üks auhind koosneb 4-st kinkekaardist - nii on neid lihtsam võistkonnakaaslaste vahel jagada.
 • Tahaksin sõpradega koos ehitada aga kardan, et minu legotükid lähevad nende omadega segamini.
 • Ehitage sõpradega valmis igaüks mingi kindel osa ehitisest. Nii ei lähe tükid omavahel sassi ja saate suurema ja uhkema ehitise.
 • Kas kohapeal on mõeldud ka toitlustamisele?
 • Jah. Legopäeval on avatud puhvet ja soovijad saavad ka sooja sööki.

TAHAD OSALEDA EHITUSVÕISTLUSEL?

Oled noorem kui 18? Sulle meeldib väga LEGOdest ehitada? Registreeri oma kuni 4-liikmeline võistkond meie ehitusvõistlusele! Osalemiseks ehita oma meeskonnaga kodus valmis mingi vahva ehitis ja too see Legopäeval kohapeale, et teistelegi näidata. Loovamad ja meisterlikumad ehitusmeistrid võidavad ka uhkeid auhindu. Osalemine on võistlejatele tasuta. Iga üksikosaleja või tiimiga saab tasuta kaasa tulla üks täiskasvanu. Registreerumiseks täida palun juuresolev vorm.

Kes võistelda ei soovi tuleb ja osaleb Legopäeval külalisena ning naudib perega koos meie näitust ja LEGO klotsidest ehitamist!

 

REGISTREERUMISVORM AVANEB ALATES JAANUARIST 2022

KORRALDAJAD

 

PEATOETAJA

 

TOETAJAD

 

ÜHENDUSVORM